Des Sigorta

DES Sigorta (Otomatik Katılım Entegrasyon Sistemi) nedir?

Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu uyarınca, işverenler çalışanlarını Otomatik Katılım Sistemi’ne (OKS) dahil etmekle yükümlüdür. DES Otomatik Katılım Entegrasyon Sistemi, Luca MMP ile sigorta firmaları (AgeSA Hayat ve Emeklilik, Anadolu Hayat Emeklilik, Axa Hayat ve Emeklilik, NN Hayat Emeklilik, Türkiye Hayat ve Emeklilik) arasındaki entegrasyonu sağlayan sistemdir. Luca MMP kullanıyorsanız sigorta firmalarına aylık olarak yapılacak bordro bildirimlerini Des Otomatik Katılım Entegrasyon Sistemi sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Luca'da oluşturulan personel bordrolarındaki otomatik katılım paylarını tek tuşla sigorta firmalarına bildirebilirsiniz.

DES Otomatik Katılım Entegrasyon Sistemi’ne nasıl başvurabilirim?

Otomatik katılıma dahil olacak olan tüm firmalar öncelikle bir sigorta firması ile anlaşmak durumundadır. DES Sigorta entegrasyonuna sahip olmak için;

1-) DES Sigorta sözleşmesi doldurulur. (Sözleşmeyi buradan online olarak doldurabilirsiniz.)

2-) Sözleşmeyi doldurduktan sonra sözleşmedeki e-posta adresine gelen onay linkinden sözleşme aktiflenir.

3-) e-Posta tarafımıza ulaştıktan sonra ilgili kontroller İşNet tarafından yapılır ve sözleşmenin üzerinde yazan mail adresine DES Sigorta giriş bilgileri iletilir.

Entegrasyon nasıl sağlanıyor?

Emeklilik firması ile imzalanan sözleşme bilgileri Luca'ya kaydedilir.

Size e-Posta yoluyla ilettiğimiz DES giriş bilgileri Luca'ya kaydedilir.

Luca içerisinden DES Sigorta uygulamasına geçilir, sigorta firması tarafından size bildirilen Kullanıcı Adı / Parola bilgileri kaydedilir ve sigorta firması ile entegrasyon tamamlanmış olur.


 

DES Sigorta ekranlarında yapılacak işlemler için İşNet DES Sigorta kullanıcı kılavuzunu görebilirsiniz.

LUCA MMP’de Otomatik Katılımlı BES ayarlarının nasıl yapıldığını, hangi alanlara hangi bilgilerin girildiğini öğrenmek için buradaki videoyu izleyebilirsiniz.

Hemen Başvurun !